Close

Hun Yuan Qi Gong

„Čchi-kung (také Qi gong, čtěte čí-kung) jsou tradiční čínská cvičení, která pěstují čchi (qi) neboli „vitální energii“. Všeobecný název označuje praxi, která se zabývá kultivací (zušlechťováním) lidského těla. V posledních desetiletích byl čchi-kung značně populární zejména v Číně a začal se dostávat i do západních zemí.“  Tolik wikipedie.

Hun Yuan Qi Gong je soubor 12 základních cviků, které otevírají energetické dráhy (u nás známé jako meridiány). Tradiční čínská medicína s nimi pracuje např. v rámci akupunktury. Otevřením a pročištením těchto drah dojde k uvolnění a volnému toku vitální energie Qi v těle.

Co to znamená? Jsem snad uvnitř nějak špinavý? Ne nutně (i když i to může být). Představte si vodu, která proudí hadicí. Ohnete hadici a co se stane? Voda se zastaví a přestane proudit, zablokuje se. Podobně je to s naším tělem, různé disbalance, zatuhlé klouby, stres, špatné pohybové návyky atd., to vše způsobuje bloky toku Qi.
Výsledek? Například: migrény, bolesti hlavy, zad nebo velkých kloubů. V psychické rovině pak nespokojenost, roztěkanost, neschopnost se soustředit a celková nepohoda.

Kdo cvičí QiGong, necvičí svaly. Cvičí šlachy a kosti.
čínské přísloví

Cílem Hun Yuan Qi Gong je vitalizovat tělo i mysl skrze uvolnění energetických drah od všech bloků. Bylo provedeno mnoho klinických studií o vlivu Qi Gong, které prokázaly nárůst vitality a celkové zlepšení zdravotního stavu jedinců všech věkových kategorií. Mladší  a střední „kancl“ generace jistě ocení uvolnění od stresové zátěže a sedavého zaměstnání, starší generace zase relativní snadnost cviků a jejich pozitivní účinek na kloubní aparát.

Obsah lekcí Hun Yuan Qi Gong
Hun Yuan Qi Gong – kompletní procvičení a protažení těla s přesahem do oblasti vnitřních orgánů
Akupresura první pomoci – masáž základních akupresurních bodů dle metodiky Hun Yuan
Strečink – strečink Osmi trigramů se zaměřením na oblast ramen a krku.