Hun Yuan Čchi Kung

„Čchi-kung (také Qi gong, čtěte čí-kung) jsou tradiční čínská cvičení, která pěstují čchi (qi) neboli „vitální energii“. Všeobecný název označuje praxi, která se zabývá kultivací (zušlechťováním) lidského těla.“  Tolik wikipedie.

Hun Yuan Čchi kung je soubor 12 základních cviků, které otevírají energetické dráhy (u nás známé jako meridiány). Tradiční čínská medicína s nimi pracuje např. v rámci akupunktury. Odblokováním a rekonstrukcí těchto drah dojde k uvolnění a volnému toku vitální energie Čchi v těle.

Co to znamená? Představte si vodu, která proudí hadicí. Ohnete hadici a co se stane? Voda se zastaví a přestane proudit, zablokuje se. Podobně je to s naším tělem, různé disbalance, zatuhlé klouby, stres, špatné pohybové návyky atd., to vše způsobuje bloky toku energie Čchi.

Výsledek? Například: migrény, bolesti hlavy, zad nebo velkých kloubů. V psychické rovině pak nespokojenost, roztěkanost, neschopnost se soustředit a celková nepohoda.

„Kdo cvičí Čchi kung, necvičí svaly. Cvičí šlachy a kosti.“
čínské přísloví

V prvním stupni cvičení je cílem Hun Yuan Čchi kung je vitalizovat tělo i mysl skrze uvolnění energetických drah od všech bloků. Bylo provedeno mnoho klinických studií o jeho blahodárném vlivu, které prokázaly nárůst vitality a celkové zlepšení zdravotního stavu jedinců všech věkových kategorií.
Mladší a střední „kancl“ generace jistě ocení uvolnění od stresové zátěže a sedavého zaměstnání, starší generace zase relativní snadnost cviků a jejich pozitivní účinek na kloubní aparát. Sestava cviků se cvičí ve stoje dochází tak ke komplexnímu procvičení těla v přirozeném pohybovém vzorci.

Krátká ukázka …

Je-li uvolnění ve cvičení je dostatečné (prosím, neplést uvolněnost s ochablostí!!!) začíná proces posílení celého těla. Je známo mnoho historek o neuvěřitelné síle Mistra Feng Zhiqiang (zakladatel stylu Hun Yuan).

Obsah lekcí
Hun Yuan Čchi kung – kompletní procvičení a protažení těla s přesahem do oblasti vnitřních orgánů
Akupresurní automasáž – revitalizující masáž základních akupresurních bodů dle metodiky Hun Yuan
Strečink – strečink Osmi trigramů se zaměřením na oblast ramen a krku.

Začni hned! Registruj se pomocí formuláře a máš první hodinu na zkoušku ZDARMA

  Jméno (vyžadováno)

  Telefon (vyžadováno)

  Email (vyžadováno)

  Přihlašuji se na online Čchi-kung lekce čtvrtek 19:00 - 20:00

  Zaplať po první hodině. Plná registrace bude provedena po zaplacení celkové částky na náš bankovní účet. Číslo účtu Vám zašleme spolu s dalšími pokyny na Váš email

  Vaše zpráva (máte-li nějaký dotaz, připomínku)


  (Informace k poskytnutí osobních údajů)